Instytut Badań Edukacyjnych oraz Koszalińska Izba Przemysłowo – Handlowa zapraszają na seminarium informacyjne „Zintegrowany System Kwalifikacji – szanse i korzyści dla biznesu”, które odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. w Mielnie.

Seminarium skierowane jest do pracodawców, przedsiębiorców i ich pracowników, przedstawicieli firm szkoleniowych, a także osób poszukujących informacji nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Zarejestruj się: https://www.instytutsiag.pl/ibe/mielno-25-04-2019/. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Na zgłoszenia czekamy do 23.04.2019 r.

Wdrażany obecnie w Polsce ZSK, czyli Zintegrowany System Kwalifikacji, to odpowiedź na zmiany zachodzące w gospodarce i na krajowym rynku pracy.

To rozwiązanie systemowe mające na celu podniesienie poziomu kapitału ludzkiego w Polsce poprzez opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym rejestrze. Daje możliwość zdobywania kwalifikacji i potwierdzania kompetencji na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Rozwiązania zaproponowane w ZSK stwarzają szerokie możliwości opisywania kwalifikacji „szytych na miarę”, tj. odpowiadających na potrzeby konkretnych przedsiębiorstw, w którym szczególną rolę pełnią instytucje certyfikujące, nadające kwalifikacje.

Korzyści jakie ZSK da przedsiębiorcom:

  • Ułatwienie oceny kompetencji kandydatów i zmniejszenie ryzyka błędów rekrutacyjnych.
  • Pomoc w zakresie doskonalenia systemu płacowego i doboru szkoleń dla pracowników.
  • Zwiększenie konkurencyjności firmy w postępowaniach przetargowych za granicą.
  • Możliwość tworzenia nowych kwalifikacji, ściśle dostosowanych do potrzeb pracodawcy.

Podczas seminarium dowiesz się:

  • Czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK)?
  • Jak można wykorzystać ZSK w przedsiębiorstwie?
  • Jak dzięki ZSK można podnosić kwalifikacje pracowników?

 

>>> Agenda spotkania.

 

Więcej o ZSK:

www.kwalifikacje.edu.pl

www.rejestr.kwalifikacje.gov.pl

 

Zachęcamy do kontaktu z doradcami w Twoim regionie:

Hanna Rojek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 573 444 581

Dariusz Sikorski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 573 444 582

 

Seminarium realizowane jest w ramach projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym”

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa

ul. Zwycięstwa 126

75-614 Koszalin

tel. 94 3488645

tel./fax 94 3423103

adres e-mail: kiph@kiph.com.pl

Prezes Zarządu - Piotr Huzar

tel. 609 695 797

Działalność KIPH

Głównym zadaniem Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej jest "...reprezentowanie interesów skupionych w niej podmiotów gospodarczych w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej, budowlanej lub usługowej wobec organów państwowych i samorządowych i innych instytucji oraz organizacji..."

Dojazd

© 2018 KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin