Menu

Logowanie dla członków KIPHGaleria

Osoby Online

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Kulturalnie o Biznesie

IDEA KULTURALNIE O BIZNESIE

Odbywające się w niecodziennej formule spotkania z cyklu „Kulturalnie o Biznesie” na stałe zagościły w kalendarzu Koszalińskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Comiesięcznie przyciągają zarówno przedsiębiorców zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w Izbie. Podstawową grupą adresatów są przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta i gminy Koszalin, bez względu na wielkość, formę i przedmiot prowadzonej działalności. Szerszą grupę odbiorców stanowi społeczność Miasta Koszalina i regionu koszalińskiego, władze i urzędnicy wszystkich szczebli, organizacje biznesowe oraz media.

Podczas spotkań odbywających się w koszalińskich instytucjach kultury ( dotychczasowe spotkania odbywały się głównie we foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego), zebrani goście mają okazję, w przyjaznej atmosferze, zgłębiać istotne dla prowadzonych przez siebie działalności, tematy. Jednym z założonych efektów tych spotkań, jest poprawa komunikacji wewnątrz firm, ale także komunikacji zewnętrznej na różnych płaszczyznach. Aby zwrócić uwagę na ten aspekt życia gospodarczego, organizację spotkań zaplanowano w instytucjach kultury, które swoje podstawowe zadania realizują właśnie poprzez komunikację z odbiorcą.

Głównym celem „Kulturalnie o Biznesie” jest pobudzanie rozwoju firm w naszym w regionie. Pomimo powszechnego dostępu do informacji, a wręcz zalewania nimi każdej dziedziny życia, przedsiębiorcom wciąż brakuje rzetelnej wiedzy biznesowej. Ograniczenia czasowe, nadmiar informacji, brak merytorycznego przygotowania, powodują, że szczególnie mikro- i małe firmy mają problem z interpretacją przepisów prawa oraz z uwiarygodnieniem pozyskiwanych informacji. Stąd też spotkania bezpośrednie, umożliwiające zadanie pytań kompetentnym i starannie dobranym osobom. Każde wydarzenie poświęcone jest jednemu zagadnieniu np. zmianom przepisów, problemom z rozliczaniem podatków, bezpieczeństwu w firmach, ale również zagadnieniom z zakresu szeroko pojętego rozwoju społecznego i osobistego. Gośćmi spotkań są wybitni doradcy, wzorowi przedsiębiorcy, sportowcy, artyści, przedstawiciele samorządów i administracji.

Aby osiągnąć przyjazną i kreatywną atmosferę, informacyjny charakter spotkań zrównoważony jest każdorazowo występem artystycznym lub innym wydarzeniem z obszaru sztuki i kultury. Tradycyjnie też w trakcie każdego spotkania serwowany jest nietuzinkowy, zdrowy poczęstunek.

Dzięki takiej, a nie innej formie tych spotkań, podczas ich trwania zrodziła się już niejedna relacja biznesowa, owocująca dalszą efektywną współpracą.


 

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE Z CYKLU KULTURALNIE O BIZNESIE JUŻ ZA NAMI

KoB - Uslugi Rozwojowe

28 wrzenia br. we Foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z cyklu „Kulturalnie o Biznesie”. Podczas spotkania nasi goście mieli okazję dowiedzieć się o wszystkiego na temat organizacyjnych i formalnych wymogów skorzystania z dofinansowanych usług rozwojowych. Spotkanie organizowane było przy współpracy z KARR S.A. – regionalnym operatorem Bazy Usług Rozwojowych, której pracownicy chętnie udzielali informacji nt. realizowanego projektu. Więcej o projekcie.

Za część artystyczną dziękujemy Panu Lucjanowi Sowińskiemu Członkowi Rady KIPH, który dźwiękami swojego akordeonu wprawił naszych gości w znamienity nastrój.

Podczas spotkania mieliśmy również przyjemność oficjalnie powitać w naszych szeregach nowe firmy:

 • air-transfer.pl sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Michała Chmiela i p. Roberta Szemro.
 • Indahouse.pl – reprezentowaną przez p. Annę i Krzysztofa Rożnowskich.
 • Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych – reprezentowany przez p. Marcina Zarębskiego.
 • Internet Multimedia f-ski.pl – reprezentowaną przez p. Mirosława Filiczkowskiego i p. Krzysztofa Meyera.
 • LEO Sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Arkadiusza Klimczaka.
 • Spektrum - Centrum Szkoleń i Rozwoju Kadr - reprezentowaną przez p. Przemysława Chojnowskiego.
 • VERTAX Sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Krzysztofa Sulewskiego i p. Damiana Żelaznego.

O zdrowy poczęstunek dla ciała i smaczny dla podniebienia zadbała firma Eat4fit. Za zdjęcia dziękujemy niezawodnemu p. Marcinowi Torbińskiemu. A tymczasem już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, które odbędzie się pod koniec października. O szczegółach poinformujemy Państwa tradycyjnie drogą mailową oraz naszymi kanałami informacyjnymi.

Bo warto być w Izbie!

>>>Galeria.


 

KOMPENDIUM WIEDZY O BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

KoB Kompendium wiedzy o BUR

Termin i miejsce: 28.09.2017 r. o godz. 1300 – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich przedsiębiorców na wrześniowe spotkanie z cyklu „Kulturalnie o Biznesie”. Będzie ono współorganizowane z Usługi Rozwojowe KARR S.A. – regionalnym Operatorem Usług Rozwojowych. Na spotkaniu dyskutować będziemy o projekcie „Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępnych w ramach Bazy Usług Rozwojowych”.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do:

 • firm MŚP które chcą skorzystać z dofinansowanych (do 80%) usług rozwojowych,
 • firm z regionu, których usługi znajdują się w bazie Bazie Usług Rozwojowych,
 • firm szkoleniowych planujących zarejestrować swoje usługi rozwojowe w BUR.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

>>>Wydarzenie fb.


 

SŁAWOMIR ŻŁOBIŃSKI PRACOWNIKIEM LUTEGO – RELACJA Z KOB

Kob - Strategia Marki relacja

23 lutego br. w gościnnych wnętrzach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kulturalnie o Biznesie. Tematem spotkania była strategia marki. Tradycyjnie na początku spotkania powitaliśmy nowych Członków w Izbie wręczają certyfikaty przynależności do KIPH:

 • p. Katarzynie Hatłas z firmy Ajkan Szkolenia.
 • p. Marcinowi Torbińskiemu z firmy Agencja Reklamowo-Fotograficzna Marcin Torbiński.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs „Pracownik Miesiąca”. Tym razem wybieraliśmy pracownika z działu marketingu. Pracownikiem Miesiąca Lutego został p. Sławomir Żłobiński z firmy Gazopol. Dziękujemy sponsorom Park Caffe, Teatr Variete Muza oraz Centrum Rekreacji FORMA za ufundowanie upominków dla zwycięzcy. W części kulturalnej gospodyni spotkania p. Magda Muszyńska zainicjowała Klub Dobrej Książki oraz uczennice Zespołu Szkół Plastycznych zaprezentowały swoje dzieła, które podczas trwania spotkania stworzyły.

Kolejne spotkanie już pod koniec marca. Oczywiście wszystkie informacje pojawią się na naszej stronie, naszym fanpage oraz tradycyjnie drogą mailową. Tymczasem prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania i zachęcamy do obejrzenia.

>>>Zdjęcia.


 

REWOLUCJA CYFROWA W BIZNESIE SZANSĄ NA ROZWÓJ ORAZ KONKURS PRACOWNIK MIESIĄCA

Pracownik miesiaca - styczen

26 stycznia br we Foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się pierwsze spotkanie w 2017 toku z cyklu Kulturalnie o Biznesie. Tematem przewodnim spotkania była „Rewolucja cyfrowa w biznesie – szansa na rozwój”. W części inauguracyjnej powitaliśmy nowego Członka naszej Izby Kancelarię Podatkową Constans. Właścicielka firmy p. Bożena Pawłowska odebrała certyfikat przynależności do Izby z rąk Dyrektora Zarządu KIPH p. Piotra Huzara. Podczas spotkania również rozpoczęliśmy nowy projekt "Pracownik Miesiąca".

Pracownikiem miesiąca w styczniu został Pan Tomasz Pelech - pracownik firmy Business Software. Dziękujemy firmom Teatr Variete Muza, Park Caffe, Centrum Rekreacji FORMA za ufundowanie nagród dla laureata..

Następne spotkanie z cyklu Kulturalnie o Biznesie już w lutym. Tym razem nagrodzimy pracownika z branży marketingowej. Zachęcamy do wysyłania formularzy zgłoszeniowych na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego reportażu nt. ostatniego spotkania "Kulturalnie o Biznesie" na antenie naszej koszalińskiej TV MAX oraz zdjęć ze spotkania w wykonaniu p. Mariusza Czajkowskiego.

>>>Zdjęcia.

>>>Relacja TV MAX.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa designeg by Arte Tendence